Sıkça Sorulan Sorular

GamersHub Türkiye

GamersHub Türkiye, Türkiye’nin oyun ekosistemini bir araya getirmeyi amaçlayan, oyun sektörüne gönül vermiş amatör ve profesyonellerin tamamen Türkçe eğitim kaynaklarına ulaşması, sektörde başarı edinmiş kişilerin tecrübelerinden yararlanması ve sektöre yeni yetenekler/ projeler kazandırmayı amaçlayan bir kuruluştur.

Tutkusu oyun olan, oyun geliştirmeye meraklı, farklı uzmanlıklardan amatör ya da profesyonel herkes katılabilir.

Katılımcılarımızın Türkiye’de ikamet etmesi gerekmektedir.

Oyun alanında henüz şirketleşmemiş ancak birlikte çalışan bir ekip, öğrenci ya da farklı sektörlerde çalışan ancak oyun geliştirmek tutkulu, oyunlar aracılığıyla yaratıcılığını göstermek ve insanları eğlendirmek isteyen herkesin başvurusunu bekliyoruz.

GamersHub Türkiye ile temelden ileri düzeye oyun geliştirmek için gereken tüm eğitimleri sektörün önde gelenlerinden ve %100 Türkçe içeriklerle öğreneceksiniz.

Süreç boyunca uzman mentorlarımız projelerinizi ileriye taşımanız için sizlere destek olacak ve sorularınızı yanıtlayacak.

Eğer bireysel başvuru yapıyorsanız, kendinize bir takım bulmanız için doğru yerdesiniz. Eğitim süreçleri sonunda, bireysel katılımcılarımız uzmanlıklarına göre eşleyerek yeni takımlar oluşturabilecek.

Eğitim süreçlerini tamamlayan adaylar, Netmarble Turkey’in uzman Yayıncılık ekibiyle birlikte çalışma fırsatına sahip olacak ve birlikte oyun geliştirecek, yayın öncesi testleri yapacak, projelerini endüstride yayınlanmış oyunlarla rekabet edebilir hale getirecek.

Seçilen projeler çekirdek yatırım alma şansı ve Netmarble Turkey tarafından yayınlanma şansına sahip olacak.


Başvuru Süreci

Başvurunuzu Başvur sayfasındaki formu doldurarak oluşturabilirsiniz.

Başvurunuz sırasında sizden belirlenen temada bir oyun fikri ya da oyun prototipi hazırlayıp sunmanız beklenmektedir. İlgili temayla ilgili detaylara yine başvuru sayfasının üzerinde bulunan banner alanından erişebilirsiniz.

Birinci çeyrekte gerçekleştireceğimiz eğitim, hızlandırma ve yayınlama süreci için son başvuru 7 Şubat 2021’dir.

GamersHub Türkiye olarak öncelikle katılımcıların da bizler gibi oyun tutkunu olmalarını bekliyor, daha sonra ise yetkinlik seviyelerini değerlendiriyoruz. Bu sebeple, sektöre olan ilginiz ve becerilerinizi gözlemlemek için uygun temada bir oyun fikri ya da prototipini başvurunuzla birlikte iletmenizi bekliyoruz.

Başvuru sonrasında yapılacak jüri değerlendirmesinin ardından, programa katılmaya hak kazanan ve kazanamayan herkese mail yoluyla bilgilendirme yapılacaktır.

Eğitim ve workshop süreçleri boyunca jürimiz ve mentorlerimiz tüm adaylarımızı gözlemleyecek, bireysel katılımcıları en uygun şekilde takımlaşabilmeleri için yönlendirecekler. Takımında eksik roller bulunan katılımcılarımız da bu aşamada eksiklerini tamamlayabilirler.


GamersHub Akademi

GamersHub Türkiye eğitim programı 6 hafta sürecek. Dersler toplamda 60 saat teorik, 60 saat pratik ve 5 workshop’tan oluşmakta.

Eğitimlerin tamamı online olarak gerçekleştirilecektir.


GamersHub Hızlandırıcı

Hızlandırma programı seçilen ekiplerin projelerini mentorler eşliğinde geliştirmesi, Netmarble Turkey Yayıncılık ekibi ile yapacağı performans testleri ve geliştirme fazlarını kapsıyor.

Hızlandırma programı sonunda takımların stüdyolaşması hedefleniyor.

Süreç boyunca tüm takımlar tam zamanlı mentorluk alabilecek, oyun yayınlama süreçlerine hakim olabilecek ve tohum yatırım süreçlerine hazırlanabilecekler.

Hızlandırma programı sonunda, test süreçlerinden başarıyla çıkan ve Dünya’da hit olacağı ön görülen 5 ekibin projesi yatırım almaya hak kazanacak.


GamersHub Tohum Yatırımı

Hızlandırma programına katılan takımlar arasından seçilen 5 takım, takımdaki kişi sayısı ve oyunun iş modeline göz önünde bulundurularak direkt yatırım, 2 yıl boyunca yayıncılık desteği ve sonraki yatırım turu için hedef zamanlama ve aksiyon planını uygulamada mentorluk alabilecek.